O NÁS

Pension Mlýn - Staré Mitrovice

Pension Mlýn Staré Mitrovice se nachází v turisticky vyhledávané oblasti na hranici českého meránu a české sibiře, která nabízí široké spektrum vyžití jak v letním tak i zimním období.

Samotný pension nabízí 9 útulných pokojů které jsou vybaveny, plazmovou televizí, satelitem, zabudovaným fénem a bezdrátovým i kabelovým internetem (zdarma)

Celková kapacita je 2o osob - 7 dvoulůžkových ( včetně bezbariérového pokoje ) a 2 třílůžkové pokoje. Možnost rozšíření kapacity o dvě přistýlky a k dispozici máme i dvě dětské postýlky. Celý prostor pensionu je plnohodnotně pokryt rychlým bezdrátovým internetem... 

Byl vybudován citlivou přestavbou z původního mlýna s pilou, jež byl datován před začátkem 16.století. Nachází se v obci Mitrovice na hrázi Zámeckého rybníka. Tomuto mlýnu kdysi sousedila historická tvrz (cca 60 m proti hlavnímu vchodu do pensionu) s vodním příkopem. V těchto místech údajně skonal r. 1604 proslulý stavitel a architekt jihočeských rybníků a vodních děl - Jakub Krčín z Jelčan. Poslední informace však tuto teorii odmítají... Naproti této tvrzi, v místě dnešního poplužního dvoru, byl po dlouhou dobu pivovar, který byl v 19. století přebudován na ekonomičtější škrobárnu.

Blízké okolí pensionu je vhodné pro různorodé turistické, sportovní i relaxační vyžití. V zimním období je největším lákadlem lyžařský areál Monínec (6 km) se čtyřsedačkovou lanovkou a 1,2 km dlouhou sjezdovkou. Areál je v zimě v provozu denně, s možností i večerního lyžování. Dostatek sněhu zajišťuje velké množství sněžných děl. Kromě lyžování nabízí areál snowtubing a na hřebenech a po okolí jsou upravovány běžkařské stopy

V letním období jsou asi největším lákadlem cyklistické vyjížďky po malebném okolí (kolem pensionu vede cyklostezka Praha - Vídeň), turistické stezky, golfový areál u Monínce, případně projížďky na koních po okolí v nedalekém statku Vratkov.